Ostatnie produkcje

Granica

Kim byli naziści? Kim jest człowiek, którego nazywamy nazistą? Czy dzisiaj istnieją naziści, czy mogą zaistnieć? Skąd się bierze tak bezgraniczne zło, czy da się zauważyć moment w którym się rodzi? Czy pozornie niewinne, codzienne zjawiska mogą mieć w sobie ziarno potencjalnego koszmaru? Te pytania historycy, socjolodzy, psycholodzy, politolodzy i filozofowie zadają sobie od prawie 70 lat. Ale co te pytania oznaczają dla każdego z nas, jakie są nasze odpowiedzi, czy w ogóle się nad tym zastanawiamy?

Reżyseria: Róża Misztela

Zdjęcia: Stefanie Reinhard, Tadeusz Chudy, Anita Kwiatkowska-Naqvi

Montaż: Joanna Więckowska

 

Rok produkcji: 2018

MoMo i LuLu

Podróż

Ekscentryczna arystokratka, niezależna nastolatka i sekretna misja przeciw siłom zła. Czy podróż to tylko przygoda? Czy można pogodzić się ze stratą? Od czego zależy wolna wola i dokąd prowadzą niewłaściwe wybory? Co wydarzy się w tajemniczym Królestwie Bhutanu? I gdzie jest to całe Shangri-La?

Zwiastun etiudy „Podróż” na podstawie fragmentów powieści Renaty Rusnak „Sto Siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek”

Reżyseria: Róża Misztela

Zdjęcia: Piotr Matysiak

Montaż:  Joanna Więckowska

 

Rok produkcji: 2018

 

Kożuch

Animowany teledysk do utworu „Warszawa” kapeli Kożuch inspirowany prehistorią animacji. Ręcznie malowana ceramika wiruje w rytm ludowej melodii, tworząc ruchome obrazy.

Pomysł i animacja: Anita Kwiatkowska-Naqvi

Muzyka: Kapela Kożuch

Rok produkcji: 2017

Euforia

Bohaterką dokumentu jest doświadczona hodowczyni psów, która wprowadza młodą dziewczynę w świat wystaw psów rasowych. Kobiety próbują się zaprzyjaźnić pomimo panującej w tym środowisku bezwzględnej rywalizacji.

Reżyseria: Natalia Pietsch

Zdjęcia: Natalia Pietsch, Tomasz Woźniczka

Montaż: Irena Siedlar

 

Rok produkcji: 2017

Hardzi

(w produkcji)
W 2011 roku dwójka młodych, pełnych górskiej pasji ludzi odkrywa w Tatrach Zachodnich nową, nieznaną szczelinę. Po wrzuceniu do niej kamienia okazuje się, że ma ona dość długi przebieg i być może jest wejściem do nieznanej dotąd jaskini. Po kilku tygodniach i oraz wielu nieustających próbach poszerzenia otworu udaje im się dostać do środka. Żadne z nich nie spodziewało się dokonania tak wielkiego odkrycia.

Reżyseria: Marcin Polar

Zdjęcia: Marcin Polar

Montaż: Aleksandra Gowin

Locus

Locus to podróż po świecie pamięci: rytmiczne dudnienie pociągu, za oknami uciekający krajobraz i głowa pełna myśli. Samotna kobieta w przedziale zatapia się coraz bardziej we wspomnieniach. Wraca do rodziny, ale myślami znów jest w drodze. Czasoprzestrzeń zakręca, powroty i wyjazdy zlewają się w jedną, zagmatwaną życiową podróż.

Reżyseria: Anita Kwiatkowska-Naqvi

Zdjęcia: Piotr Matysiak

Montaż: Róża Misztela, Anita Kwiatkowska-Naqvi

 

Rok produkcji: 2016

Imbros

Dokument poświęcony jest największej i najbardziej na zachód wysuniętej tureckiej wyspie na Morzu Egejskim – Imbros. Będącą niegdyś w posiadaniu Grecji wyspę zamieszkuje wciąż mała mniejszość grecka i stara się zachować tam swoją narodową i religijną odrębność.

Reżyseria: Leyla Cömert

Zdjęcia: Leyla Cömert

Montaż: Róża Misztela

 

Rok produkcji: 2015

Piotrusiu

Piotr wyrzuca żonę Lucynę z domu z powodu zgubionego przez nią noża do papieru. Jego pamięć krąży wokół ich wspólnych chwil.

Reżyseria: Mo Tan

Zdjęcia: Sebastian Weber

Montaż: Farnaz Hosseini

 

Rok produkcji: 2013

Searching for Devo

Pewnego dnia mechaniczny stwór Kwadrycy odkrywa fale radiowe pochodzące z innej planety. Zaskoczony dziwną melodią wyrusza na ekspedycję, żeby odkryć jej źródło. Dociera do podwodnej krainy zamieszkanej przez ciekawskie zwierzęta.

Reżyseria: Natalia Brożyńska

Zdjęcia: Malin Nicander

Montaż: Natalia Brożyńska

 

Rok produkcji: 2013

The SkateBoat

Historia łódzkiej deskorolki sięga konica lat 80-tych ubiegłego wieku. Były to zarazem narodziny skateboardingu w Polsce. Czy wiesz, że pierwsza deskorolka w Polsce była najprawdopodobniej z Japonii? W Łodzi został otwarty drugi skateshop w Polsce, ale jeszcze przedtem …był mężczyzna, który sprzedawał deskorolki w swoim domu, to on przywiózł pierwszą deskorolkę z Japonii. Był łódzkim inżynierem z wizją i to on zmienił wiele…

skateboat logo

Autorzy projektu: Róża Misztela, Anita Kwiatkowska-Naqvi, Leyla Comert

Reżyseria: Haukur M.

Scenariusz: Róża Misztela, Haukur M.

 

 

 

Rok produkcji: 2012