Poznaj naszą ekipę

Anita Kwiatkowska-Naqvi
Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz animacji w PWSFTviT w Łodzi; w swoich filmach krótkometrażowych nowatorsko podchodzi do tradycyjnych technik animacji, tworząc hipnotyzujące, poetyckie światy. Oprócz reżyserii filmów animowanych zajmuje się compositingiem i efektami specjalnymi. Jej filmy zdobyły liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym na prestiżowym festiwalu Annecy.

Róża Misztela
Urodzona w Polsce. Wczesne lata swojego życia spędziła w Kopenhadze w Danii. Studiowała Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Stypendystka Miasta Krakowa. Brała udział w wielu wystawach fotograficznych, jej realizacje filmowe były pokazywane na festiwalach w kraju i zagranicą. Interesuje ją przede wszystkim człowiek w relacji do otaczającego go świata. W swojej pracy sięga często do form dokumentalnych.

Katarzyna Boniecka
Urodzona w 1988 w Gdyni.
Studiowała montaż filmowy w Łódzkiej Szkole Filmowej.
Zmontowała wiele długo i krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych, które zdobyły nagrody na wielu zagranicznych festiwalach min. nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival oraz na festiwalu IDFA.
Jest laureatką trzech nagród za montaż.
Wykłada montaż filmowy w Łódzkiej Szkole FIlmowej.

Monika Zawadzka
Montażystka, scenarzysta. Debiutowała w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Wiele lat współpracowała
z Telewizją Polską, kinematografiami europejskimi i kinematografią koreańską. Najważniejsze nagrody: Grand
Prix w Paryżu (MFF) za film „7 misteriów według Stasysa” Andrzeja Papuzińskiego; Srebrne Grono w Łagowie (LLF), Prowincjonalia (OFSF) za film „Przystanek dla bocianów” montaż i współscenriusz. Ostatni film pełnometrażowy „Żywot Chruścika” 2017 – montaż, scenariusz i współreżyseria; nagroda – Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego).

Leyla Cömert
Urodzona w roku 1988 w Stambule w Turcji. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Obecnie mieszka w Berlinie. Uwielbia podróże, kino i mozaikę.

Joanna Oparek
poetka, pisarka, dramatopisarka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracowała jako specjalistka PR, dyrektorka kreatywna agencji reklamowej, dziennikarka i scenarzystka telewizyjna. Opublikowała tomy poetyckie: „Po kostki w niebie”, „Czerwie”, ”Berlin Porn”, powieści: „Mężczyzna z kodem kreskowym”, „Jesień w Nowym Jorku”, „Loża” oraz sztukę teatralną: „Projekt Ameryka”. Jako dramatopisarka współpracowała z Narodowym Starym Teatrem i Teatrem Nowym w Krakowie, gdzie odbyła się premiera jej dramatu „Wężowisko”. Brała również udział w międzynarodowym projekcie teatralnym Kraków-Berlin XPRS. Publikowała prozę w “Przekroju” i wiersze w pismach literackich. W 2018 była gościem Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza i przewodniczącą Jury Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka.
We współpracy z galerią Otwarta Pracownia tworzy niezależną scenę teatralną w Krakowie oraz cykliczne wydarzenia łączące sztuki wizualne i literaturę. Jej dramat „Obcy. Tragedia Grecka” został wystawiony w Polsce i w Niemczech, w ramach projektu „Game over? – o budowaniu ponadnarodowych relacji Polska-Niemcy – Ukraina”. Ostatni dramat „Całe życie” został wystawiony w listopadzie 2019 w Krakowie, w ramach obchodów setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych kobiet.