Kim jesteśmy

Róża Misztela, Anita Kwiatkowska-Naqvi, LeLe production, Marcel Sabat

LeLe Crossmedia Production działa nieprzerwanie od 2012 roku. Ideą LeLe Production jest udział w produkcji audiowizualnej na wysokim artystycznym poziomie. LeLe Production łączy w sobie pasję i miłość do sztuki filmowej, fotografii oraz animacji. Głównym celem jest produkcja oraz promocja dzieł ambitnych, niezależnych, o wysokim poziomie artystycznym i merytorycznym. LeLe Production podejmuje się także misji promocji sztuki filmowej wśród dzieci i młodzieży.

Róża Misztela, Anita Kwiatkowska-Naqvi, LeLe production,

While, our main aim is to promote cross media projects we also undertake the production and co-production of the desired film and animation attributes. LeLe Productions helps to explore the new cross media areas and encourages implementing the group work by its colorful and innovative disposition.

Poznaj naszą ekipę

Anita Kwiatkowska-Naqvi

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz animacji w PWSFTviT w Łodzi; w swoich filmach krótkometrażowych nowatorsko podchodzi do tradycyjnych technik animacji, tworząc hipnotyzujące, poetyckie światy. Oprócz reżyserii filmów animowanych zajmuje się compositingiem i efektami specjalnymi. Jej filmy zdobyły liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym na prestiżowym festiwalu Annecy.

Roza MIsztela

Róża Misztela

Urodzona w Polsce. Wczesne lata swojego życia spędziła w Kopenhadze w Danii. Studiowała Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Stypendystka Miasta Krakowa. Brała udział w wielu wystawach fotograficznych, jej realizacje filmowe były pokazywane na festiwalach w kraju i zagranicą. Interesuje ją przede wszystkim człowiek w relacji do otaczającego go świata. W swojej pracy sięga często do form dokumentalnych.

Katarzyna Boniecka

Urodzona w 1988 w Gdyni.
Studiowała montaż filmowy w Łódzkiej Szkole Filmowej.
Zmontowała wiele długo i krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych, które zdobyły nagrody na wielu zagranicznych festiwalach min. nagrodę specjalną jury na Sundance Film Festival oraz na festiwalu IDFA.
Jest laureatką trzech nagród za montaż.
Wykłada montaż filmowy w Łódzkiej Szkole FIlmowej.

Monika Zawadzka

Montażystka, scenarzysta. Debiutowała w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Wiele lat współpracowała
z Telewizją Polską, kinematografiami europejskimi i kinematografią koreańską. Najważniejsze nagrody: Grand
Prix w Paryżu (MFF) za film „7 misteriów według Stasysa” Andrzeja Papuzińskiego; Srebrne Grono w Łagowie (LLF), Prowincjonalia (OFSF) za film „Przystanek dla bocianów” montaż i współscenriusz. Ostatni film pełnometrażowy „Żywot Chruścika” 2017 – montaż, scenariusz i współreżyseria; nagroda – Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego).

Leyla Cömert

Urodzona w roku 1988 w Stambule w Turcji. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Obecnie mieszka w Berlinie. Uwielbia podróże, kino i mozaikę.

Joanna Oparek

poetka, pisarka, dramatopisarka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracowała jako specjalistka PR, dyrektorka kreatywna agencji reklamowej, dziennikarka i scenarzystka telewizyjna. Opublikowała tomy poetyckie: „Po kostki w niebie”, „Czerwie”, ”Berlin Porn”, powieści: „Mężczyzna z kodem kreskowym”,  „Jesień w Nowym Jorku”,  „Loża” oraz sztukę teatralną: „Projekt Ameryka”. Jako dramatopisarka współpracowała z Narodowym Starym Teatrem i Teatrem Nowym w Krakowie, gdzie odbyła się premiera jej dramatu „Wężowisko”. Brała również udział w międzynarodowym projekcie teatralnym Kraków-Berlin XPRS. Publikowała prozę w “Przekroju” i wiersze w pismach literackich. W 2018 była gościem Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza i przewodniczącą Jury Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka.

We współpracy z galerią Otwarta Pracownia tworzy niezależną scenę teatralną w Krakowie oraz cykliczne wydarzenia łączące sztuki wizualne i literaturę. Jej dramat „Obcy. Tragedia Grecka” został wystawiony w Polsce i w Niemczech, w ramach projektu „Game over? – o budowaniu ponadnarodowych relacji Polska-Niemcy – Ukraina”. Ostatni dramat „Całe życie” został wystawiony w listopadzie 2019 w Krakowie, w ramach obchodów setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych kobiet.