O Lele

W połowie 2012 roku Róża Misztela, Leyla Comert oraz Anita Kwitakowska Naqi, wówczas studentki PWSFTViT, założyły firmę produkcyjną LeLe Crossmedia Production. W szkole łączyła je współpraca międzywydziałowa. Uzupełniają siebie wzajemnie i pogłębiają swoje doświadczenia. Róża Misztela – reżyser/fotograf, Leyla Cömert – operator obrazu oraz Anita Kwiatkowska-Naqvi – animator połączyły swoje siły nie tylko tworząc szkolne etiudy, ale także pozaszkolne projekty. Ich dokonania były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach w kraju i zagranicą.

Założenie LeLe Production było odpowiedzią na ich szczerą potrzebę udziału w produkcji audiowizualnej na wysokim artystycznym poziomie. LeLe Production łączy w sobie pasję i miłość do sztuki filmowej, fotografii oraz animacji. Głównym celem LeLe Production jest produkcja oraz promocja filmów ambitnych, niezależnych, o wysokim poziomie artystycznym i merytorycznym.

LeLe rozpoczęło swoją działalności od realizacji dokumentalnego, trans-medialnego projektu SkateBoat, który został wyróżniony w międzynarodowym konkursie First Motion jako najlepszy projekt z Polski i jeden z siedmiu najlepszych w Europie. Od 2012 roku LeLe nieprzerwanie zajmuje się produkcją filmową na każdym etapie – od developmentu, poprzez realizację zdjęć po postprodukcję. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Galeria

Poznaj naszą ekipę

Anita Kwiatkowska Naqvi

Urodzona w Krakowie. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz animacji w PWSFTviT w Łodzi; w swoich filmach krótkometrażowych nowatorsko podchodzi do tradycyjnych technik animacji, tworząc hipnotyzujące, poetyckie światy. Oprócz reżyserii filmów animowanych zajmuje się compositingiem i efektami specjalnymi. Jej filmy zdobyły liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym na prestiżowym festiwalu Annecy.

Leyla Cömert

Urodzona w Stambule w Turcji. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale operatorskim. Mieszkała w wielu różnych miastach, wiele podróżowała. Kocha kino i mozaikę. Obecnie mieszka w Berlinie.

Róża Misztela

Urodzona w Polsce. Wczesne lata swojego życia spędziła w Kopenhadze w Danii. Studiowała 7 semestrów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Brała udział w wielu wystawach fotograficznych, jej realizacje filmowe były pokazywane na festiwalach w kraju i zagranicą. Interesuje ją przede wszystkim człowiek i relacja do otaczającego go świata. W swojej pracy sięga często do form dokumentalnych. Nie boi się formalnych eksperymentów.

Tadeusz Chudy

Jest studentem V roku Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Lubi organiczną pracę z kamerą, w realizacji filmów znacznie bardziej interesuje go praca z człowiekiem niż technologia. Dzięki szkole filmowej i licznym realizacjom, od teledysków przez teatr TV, reklamy, filmy dokumentalne, po filmy fabularne, ma odpowiednie zaplecze techniczne. Interesuje go głównie fotografia dokumentalna i portret.

Joanna Więckowska

Urodzona w Zielonej Górze. Absolwentka wydziału reżyserii ze specjalnością montaż filmowy w PWSFTViT  w Łodzi. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Przez ostatnie lata aktywnie pracowała, czego efektem są liczne pokazy i nagrody filmowe na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Jej cierpliwość, praca i talent nadały niejednej etiudzie filmowej dodatkowy wymiar dramaturgiczny. Film dla niej to przede wszystkim nowe doświadczenie, wdrażanie licznych prób, ale także zawiązanie nowych przyjaźni.

Maciej Roman

Absolwent Technikum Poligraficzno-Księgarskiego w Krakowie. Interesuje się web designem i print designem. Posiada wieloletnie doświadczenie w tych dziedzinach.

Żaneta Pawlak

Absolwentka historii sztuki i organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi, posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji i produkcji wydarzeń poświęconych sztuce, kulturze i modzie oraz w produkcji filmów krótkometrażowych, reklamowych i sesji zdjęciowych.

Fafik - The Super Star Dog

Gwiazda!